A
A
A
wersja kontrastowa
Kalendarz Imprez
Lipiec 2017
pon wt śr czw pt sob nie
  01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  Betlejem w Polsce

Data:
6 stycznia 2017 r.
godz. 18:00

Trasa koncertowa, jakiej jeszcze nie było!
Grudzień 2016 – styczeń 2017
12 polskich miast

Odwiedzimy 12 miast i największych hal koncertowych w Polsce! Zaśpiewamy ponad 30 kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach podczas każdego z koncertów. Na scenie 360* pojawią się wielkie gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady. W Poznaniu wystąpią: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. Wokalistom będzie towarzyszyć chór…, czyli my – około 100 tysięcy widzów, którzy podczas koncertów oddadzą się wspaniałemu entuzjazmowi wspólnego kolędowania. Będzie ono rozbrzmiewać bożonarodzeniową radością przez niemal 3 godziny – tyle, ile trwać będzie każdy z koncertów.

Pamiętacie koncert Betlejem w Spodku w 2014 i 2015 roku? Ponad 17 tysięcy widzów! Spotkali się tam ludzie z całej Polski, aby wspólnie kolędować, by wspólnie świętować, a nawet… fetować Boże Narodzenie. Ci, którzy nie mogli dołączyć fizycznie, słuchali najlepszych koncertowych wykonań bożenarodzeniowych pieśni na YouTube. Aż w końcu jedna z nich – kolęda Mario, czy już wiesz, bez żadnej dodatkowej promocji uzyskała ponad 1,5 miliona odsłon!

Podczas trasy koncertowej Betlejem w Polsce 2016/2017 stworzymy wielką wspólnotę wiary i klimat międzyludzkiej bliskości. Zbuduje go nie tylko muzyka na najwyższym światowym poziomie i wspólne śpiewanie. Umocni je także czas dedykowany innym – bliższym i dalszym – uczestnikom koncertu. Każdy z nas, kto przyjdzie na koncert, przy wejściu otrzyma program wraz z opłatkiem. Połamiemy się nim, składając życzenia tym wszystkim, którzy pojawią się na kolejnych przystankach trasy koncertowej, by razem świętować Boże Narodzenia i kultywować jego piękną, polską tradycję. Podczas koncertu usłyszymy – jako obywatele miast i członkowie lokalnych społeczności – życzenia od świeckich i duchownych włodarzy miast.

Przywróćmy naszemu świętowaniu właściwy wymiar:
spotkajmy się w centrach naszych miast, by śpiewająco radować się z pięknego czasu Bożego Narodzenia!
By podzielić się tą radością z innymi! By „Głodnych nakarmić”.
Dochód z trasy koncertowej zostanie przeznaczony na dokarmianie osób niedożywionych.

www.betlejemwpolsce.pl

Bilety dostępne na:
bilety24.pl oraz w zainteresowanych parafiach

Plakat_POZNAN


Drużynowy turniej MMA

Data:
28 stycznia 2017
godz 18.00

Bilety dostępne w sprzedaży na kupbilet.pl, eventim.pl, tixer.pl oraz w punktach STS i Empik w całej Polsce.

Bilety na gale IRON WARRIORS TEAM (28 stycznia 2017r.) w tixer.pl >>KUP BILET<<
Bilety na gale IRON WARRIORS TEAM (28 stycznia 2017r.) na eventim.pl >>KUP BILET<<
Bilety na pierwszą galę IRON WARRIORS TEAM (28 stycznia 2017r.) na kupbilet.pl >>KUP BILET<<
Bilety na drugą galę IRON WARRIORS TEAM (18 marca 2017r.) na kupbilet.pl >>KUB BILET<<

PAKIET – PIERWSZA + DRUGA GALA IRON WARRIORS TEAM na kupbilet.pl >>KUP BILET<<

Zamówienia grupowe – kluby sportowe, grupy zorganizowane itd. – biuro@iwtmma.pl
Zamówienia grupowe (pakiety korporacyjne, agencje, biura podróży) – bilety@iwtmma.pl,
tel: +48 506 690 211

informacje
http://iwtmma.pl/


Smerfy na żywo

Data:
8 lutego 2017 godz 14.00 i 18.00
9 lutego 2017 godz 14.00 i 18.00

Widowisko na żywo dla całej rodziny.
Po olbrzymim sukcesie filmów SMERFY i SMERFY 2, producenci postanowili stworzyć niezwykłe teatralno-muzyczne widowisko SMERFY live on stage dające możliwość obcowania na żywo z ulubionymi Smerfami. To wyjątkowe widowisko będzie można zobaczyć w ramach światowego tournée, na przełomie stycznia i lutego 2017 r., w 6 polskich miastach. Ogromna produkcja, której wartość przekroczyła 4 mln euro, bajkowa scenografia, gra świateł, kolorowe kostiumy, ciekawe przygody z dużą dawką humoru, piękna muzyka oraz interaktywne zabawy z publicznością, a przede wszystkim Wasze ulubione Smerfy razem na jednej scenie! Show, które obejrzało już ponad 5 milionów widzów na świecie, gościło już w największych metropoliach takich jak: Hongkong, Szanghaj, Dubaj, Sydney, Los Angeles, Bruksela czy Paryż. Gwiazdy kina i estrady są zafascynowane Smerfami na żywo! Po obejrzeniu Smerfów Britney Spears wraz z synami (9 i 10 lat) nie kryła ekscytacji niebieskimi bohaterami: Smerfy są czarujące i mają dobre serce. Dla moich synów stanowią wzór do naśladowania. Każdy Smerf ma inny charakter, tak różny od siebie i tak wartościowy zarazem. Jesteśmy zachwyceni! Swoją nieprzemijającą sympatię do Smerfów wyraziła także Katy Perry: Niezwykłe przygody małych niebieskich ludzików, które swoich wielkim sercem potrafią zwalczyć zło. To jest fascynujące i za to je kocham. Za oceanem swojego głosu użyczyły postaciom szalenie popularne gwiazdy m.in.: Neil Patrick Harris, Sofía Vergara, czy wspomniana Katy Perry. Już w styczniu i lutym 2017 r., po wielu miesiącach starań, smerfowe muzyczne tournée – największe i zarazem jedyne licencjonowane show SMERFY live on stage skradnie serca widzów w Polsce.

Wszystkie Wasze ulubione Smerfy razem na jednej scenie!

Nie na szklanym ekranie, a po raz pierwszy na scenie! W natłoku współczesnych małowartościowych bajek, emanujących brutalnymi scenami przeniesiemy się do smerfowej osady tętniącej życzliwością i dobrem. To niepowtarzalna okazja, żeby pomóc bohaterom widowiska ocalić Matkę Naturę przy dźwiękach pouczających piosenek. Czy Smerfy uratują Matkę Naturę, czy jednak zły czarownik na zawsze wyeliminuje Wiosnę?

Moim zdaniem, kochamy Smerfy od dekad, ponieważ każdy z nas potrafi odnaleźć cząstkę siebie w ich charakterach. Niektórzy są zrzędami, inni są zbyt przemądrzali. Może nie każdy jest Smerfetką, ale z pewnością każda dziewczynka chciałaby nią być. Smerfy łączy bardzo silna więź i przede wszystkim są kochającą się rodziną. Wszyscy bardzo się wspierają. Myślę, że na tym polega ich sekret. Każdy z nich jest indywidualnością, z którą możemy się utożsamiać, a mimo to wszyscy się bezgranicznie akceptują – nie kryjąc wzruszenia powiedział słynny aktor Neil Patrick Harris (znany na całym świecie jako Barney z serialu Jak poznałem waszą matkę?).

Muzyka i śpiew to elementy, które odgrywają kluczową rolę w rozwoju dziecka. Odpowiednio dobrana opowieść rozwija wyobraźnię i umiejętność przewidywania, uczy właściwych wzorców postępowania. SMERFY live on stage! Jest coś w tych kochanych niebieskich stworzeniach, co sprawia, że tęsknimy za naszym dzieciństwem – Demi Lovato. Jeśli uważacie, że SMERFY niczym Was nie zaskoczą, przyjdźcie i sprawdźcie jak bardzo się mylicie!

Bilety i więcej informacji na www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, oraz w salonach Empik.

MIASTO SALA DATA GODZINA PLATINUM GOLD SILVER BRONZE
Poznań ARENA POZNAŃ 08.02.2017 14:00 125 zł 105 zł 85 zł 55 zł
18:00
09.02.2017 14:00
18:00

Bilety:
Hala arena: od 55 zł

Organizator:
HIGH NOTE EVENTS sp. z o.o. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
spółka komandytowa Warszawa 00-707 ul Wasiutyńskiego 3,
bilety hala arena oraz www.eventim.pl

smerfy_www_1000x300_poprawa4ALE MUSIC ALE – Wielkie Widowisko Artystyczne

Data:
14 lutego 2017 r.

Organizator:
Impresariat Artystyczny ADRIA

Największe hity Teatru Muzycznego Roma w jednym spektaklu – „ALE MUSICALE!”. To spektakularne widowisko muzyczne urzekło wielu widzów, a teraz będziesz mógł zobaczyć je na własne oczy.
Podczas dwugodzinnego występu z muzyką na żywo, usłyszysz musicalowe przeboje z kultowych musicali :
“Mamma Mia”,
“Jesus Christ Superstar”,
“Grease”,
„Deszczowa piosenka”,
„Nine”,
„Cats”, i wielu innych…

w wykonaniu ponad 40-stu artystów. Spektakl dostarczy różnorodnych emocji – jest w nim miejsce na łzy wzruszenia, ale także radości. Wprowadzi nas w świat marzeń z którego nie będziemy chcieli wyjść.

 

Bilety:
Hala arena cena: 125 zł, 150 zł, 180 zł

kasa Hali Arena:
- eBilet
- biletyna.pl

Plakat


Skazany na Bluesa

Data:
17.02.2017
godz 19.00

Organizator:
Sollus Sp. z o.o.
ul. Ściegiennego 20
60-128 Poznań

Tylko jeden raz w Poznaniu!

Wyjątkowa opowieść o życiu Ryszarda Riedla pierwszy raz w Poznaniu. Widowisko teatralno-muzyczne dla wszystkich dla których Dżem to więcej niż tylko zespół. Kilkudziesięciu aktorów Teatru Śląskiego, grająca na żywo kapela, klimat śląskich malarzy naiwnych i nieśmiertelne piosenki Dżemu układają się w poruszającą historię o przyjaźni, wolności i miłości, lecz przede wszystkim o nie zawsze wygranej walce z samym sobą.

Adaptacja i reżyseria: Arkadiusz Jakubik

Bilety hala arena cena: 69 zł, 99 zł, 119 zł


Gala Poznań Fight Night

Data:
18.02.2017
godz 17.00

EXTRA WALKI – MEGA ZAWODNICY- SUPER EMOCJE – MAXIMUM ADRENALINY- ŚWIETNA MUZYKA – WIELKIE SHOW!

18 lutego 2017 roku organizatorzy Extra Gal Sportów Walki powracają do legendarnej hali Arena, aby przedstawić poznańskiej publiczności kolejną wyjątkową i pełną wielkich sportowych emocji Galę Poznań Fight Night.

Podczas Gali rozegranych zostanie w sumie 11 zawodowych pojedynków w takich formułach walki jak MMA, BOKS, K-1 RULES oraz BJJ/NO GI. W świetle reflektorów w kaltkoringu XGSW wystąpi czołówka polskich zawodników. W super fightcie w formule BJJ/NO GI zaprezentują się wielkie gwiazdy polskiej sceny sportów walki MATEUSZ GAMROT vs. BORYS MAŃKOWSKI. W walkach MMA zaprezentują się znani z poprzednich edycji naszych gal, utalentowani i głodni sukcesów: Mariusz Mazur (Strefa Walki Oporówko), Piotr Niedzielski (Ankos MMA Poznań), Jakub Labiak (Samolewski Team/ Boks Poznań Profi Team). Podczas Gali wystąpią również najlepsi w naszej organizacji fighterzy K-1 Rules na czele z Adamem Kosutem (Shootboxer/ Boks Poznań Profi Team), Jackiem Rzepeckim (Our Team Poznań) I Hubertem Rutkowskim (Shootboxer/ Boks Poznań Profi Team). Ponadto publiczność zgromadzona w hali Arena obejrzy super pojedynki bokserskie, w których to zaprezentują się Aleksandr „Alex” Strecki (Boks Poznań Profi Team) i Sylwester Walczak (Ekto Boxing Production). Dodatkową atrakcją będzie walka „Freak Fight”, w której to swoje „wyjątkowe umiejętności” i słynne na całą Polskę „mocne i robiące ogromne wrażenie ciosy” zaprezentuje Piotr „BONUS BGC” Witczak.

Galę Poznań Fight Night poprzedzi Mecz Bokserski Polska – Niemcy, w którym to swoje nieprzeciętne umiejętności pięściarskie zaprezentują największe młode talenty bokserskie w Wielkopolsce na czele z Patrykiem Cichym, Jakubem Kasprzakiem, Bartoszem Kwiatkowskim oraz Karolem Łapawą.

rozkład miejsc: widok ogólny, strefa extra, strefa vip.
Ceny biletów: Wejściówki w cenie
- 59 złotych (trybuna)
- 159 złotych strefa EXTRA (płyta)
- 299 loża

Bilety dostępne na:

bilety od 59 zł www.eventim.pl

- 600 złotych strefa VIP

Bilety vip do nabycia w
Biurze Fundacji Wielkopolski Boks, Galeria Green Point (I piętro), ul. Hetmańska 91,
PO UPRZEDNIM KONTAKCIE TELEFONICZNYM tel. 506 190 642

poznan-fight-night


10 lat BOR

Data:
25 lutego 2017 r.

Biuro Ochrony Rapu oraz Agencja Muzyczno-Eventowa Bashesh z ogromną przyjemnością zapraszają na koncert z okazji X-lecia BOR, który odbędzie się 25 lutego 2017 w poznańskiej Arenie.

Bilety hala Arena:
I pula 49 !!!WYPRZEDANA!!!
II pula 59
III pula 69

Przedsprzedaż:
biletomat.pl oraz VERT Shop ul Półwiejska oraz Poznań Arena ul. Wyspiańskiego 33
BILETY online:
www.biletomat.pl/koncerty/x-lecie-bor-4760/

Miejsce: Poznań Arena ul . Wyspiańskiego 33
Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1281007875340499/
✖ Wstęp od 16 roku życia, osoby młodsze tylko z osobą dorosłą (rodzic, opiekun prawny)

Wystąpią:
Paluch
Kali
Hemp Gru
Gedz
Kobik
Gość specjalny: KAARIS

Paluch „SZAMAN” prod. PSR ( OFFICIAL VIDEO )
www.youtube.com/watch?v=x7BtclKr5Jg
Paluch „OKO” (Ostatni Krzyk Osiedla) prod. YoungVeteran$
www.youtube.com/watch?v=K2IS5-pnlvA

Więcej informacji:
www.facebook.com/bashesh
www.facebook.com/PaluchOfficial
www.bashesh.com

2017.02.25 Xlecie BOR Arena Poznan


Hans Zimmer Tribute Show – w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Macieja Sztora

Data:
4 marca 2017 r. (sobota),
godzina 19:00

„Gladiator”,
„Mroczny Rycerz”, „Incepcja” i „Piraci z Karaibów”

Muzyka Hansa Zimmera po raz pierwszy w Poznaniu!

4 marca 2017 roku Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają w Hali Arena w Poznaniu jedne z najbardziej rozpoznawalnych utworów ostatnich lat – motywy znane z takich kinowych hitów jak: „Gladiator”, „Incepcja”, „Pearl Harbor” i „Król lew”.

Hans Zimmer to twórca współczesnego brzmienia muzyki filmowej, inicjator trendów i prawdziwy człowiek-orkiestra. To również pierwszy w historii kina kompozytor, który osiągnął status gwiazdy. Na muzykę Hansa Zimmera chodzi się do kina tak, jak na nowe role Leonarda DiCaprio czy Angeliny Jolie. Jego prace ceni również Amerykańska Akademia Filmowa – ubiegłoroczna nominacja do Oscara za muzykę do blockbustera „Interstellar” jest już dziesiątą w karierze Zimmera. Przełomami w jego twórczości były trzy głośne tytuły: „Karmazynowy przypływ”, „Król lew” oraz „Gladiator” – podczas marcowego koncertu będzie można usłyszeć m.in. wspaniałe suity właśnie z tych filmów.

Widowiskową oprawę koncertu zapewni świetlna iluminacja, projekcja na ekranie kinowym fragmentów filmów oraz najsłynniejszych filmowych kadrów.

BILETY:
w cenach od 89 zł do 189 zł dostępne w serwisie Eventim (www.eventim.pl) oraz na stronie www.KoncertFilmowy.pl.
Hala arena: 89 zł, 129 zł, 149 zł, 169 zł, 189 zł (w zależności od miejsca)

Zmiana lokalizacji koncertu:

Międzynarodowe Targi Poznańskie – Pawilon 7A

 4 marca 2017 r. (sobota), godzina 16:00 i 19:00

Szanowni Państwo,
W związku z czasowym zamknięciem Hali Arena, Koncert Muzyki Filmowej odbędzie się w dniu 4 marca w Pawilonie 7A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (ulica Głogowska 14).
Dwa koncerty zrealizowane zostaną zgodnie z planem o godzinie 16:00 i o 19:00.
Wstęp na salę możliwy będzie na godzinę przed każdym koncertem.
Na widowni wydzielone zostaną strefy odpowiadające kategoriom cenowym biletów: 89, 129, 149, 169, 189 zł – w ich obrębie będzie można zajmować nienumerowane krzesła.
Za niedogodności powstałe w związku ze zmianą lokalizacji koncertu bardzo Państwa przepraszamy.

Więcej aktualnych informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie:

 www.KoncertFilmowy.pl

INFORMACJE O KONCERCIE:

Termin:             04.03.2017 r. (sobota)
Godzina:          16:00 i 19:00
Miejsce:           Międzynarodowe Targi Poznańskie – Pawilon 7A, ulica Głogowska 14, Poznań

WYKONAWCY:
Polska Orkiestra Radiowa
Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
Anna Lasota – solistka
Maciej Sztor – dyrygent
Magdalena Miśka-Jackowska – słowo o muzyce

Czas trwania koncertu: 80 minut

PROGRAM KONCERTU:

• Max Steiner – fanfara Warner Bros.
• Hans Zimmer – Gladiator
• Hans Zimmer – Incepcja
• Hans Zimmer – Mroczny Rycerz
• Hans Zimmer – Ostatni Samuraj
• Hans Zimmer – Kod da Vinci
• Hans Zimmer – Madagaskar
• Hans Zimmer – Kung Fu Panda
• Hans Zimmer – Król lew
• Hans Zimmer – Karmazynowy przypływ
• Hans Zimmer – Pearl Harbor
• Hans Zimmer – Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Organizator:
TRINITY Media Entertainment Development
Raclawicka 42/29, 02-601 Warszawa
t.sowa@trinitygroup.pl


Koncert z okazji Dnia Kobiet

Data:
8 marca 2017
godz 19.00

Bitwa na Głosy – Tenorzy vs. Sopranissimo

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie dedykowane nie tylko miłośnikom muzyki klasycznej. Czy odwieczna rywalizacja tenor-sopran wreszcie się rozstrzygnie? Na jednej scenie pojawią się najpiękniejsze polskie głosy męskie, które rywalizować będą z pięknem i wdziękiem żeńskich sopranów. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Collegium F pod dyrekcją Maesto Marcina Sompolińskiego oraz Chór Akademicki UAM pod dyrekcją Beaty Bielskiej. Dwugodzinny show podczas którego zaprezentujemy Państwu największe przeboje muzyki nie tylko klasycznej z całą pewnością na długo pozostanie w Państwa pamięci. Usłyszycie Państwo między innymi takie utwory jak „O sole mio”, „La donna e mobile”, „Granada”, „Funiculi, Funicula”, „Nessun dorma”, a także „O mio bambino caro”, „Hallelujah”, „Usta milczą dusza śpiewa”, „Casta Diva” czy „Nella Fantasia”. Jak zwykle nie zabraknie też niespodzianek.

Występują:
Agnieszka Hutek – Sopran
Joanna Horodko – Sopran
Agnieszka Sokolnicka – Sopran
Dariusz Stachura – Tenor
Mikołaj Adamczak – Tenor

Organizator:
Sollus Sp.zo.o. ul. Ściegiennego 20, 60-128 Poznań

Decyzją organizatora koncert w dniu 8 marca został przeniesiony do Teatru Wielkiego w Poznaniu.
Szczegółowe informacje na stronie www.sollus.pl lub pod nr tel: 61 6792727

 

Bilety:
hala arena
cena 69 zł, 99 złDżem – trasa 2017

seminarium szkoleniowe wraz z występem zespołu DŻEM

Informujemy ze koncert został przeniesiony na MTP Poznań Congress Center, pawilon 3 a

na dzień 25 kwietnia 2017 r. godz. 19.00

Bilety zachowują ważność.

Data:

12 marzec 2017 r.
godz. 18.30

Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”… I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. Ze względu na nie harcerski tryb życia oczywiście też. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje…

Organizator:

Wagart Warszawa Sp. z o.o.


Mojżesz – Opera w wykonaniu Opery Lwowskiej

Data:
25.03.2017
godz.18.00

Opera „Mojżesz”, to produkcja Opery Lwowskiej. Światowa premiera opery miała miejsce 23 czerwca 2001 r. Została dedykowana Ojcu Świętemu podczas jego pielgrzymki na Ukrainę. Projekt uzyskał błogosławieństwo papieża Jana Pawła II i przy wsparciu Stolicy Apostolskiej, która przyznała na ten cel 75 tys. dolarów. „Mojżesz” został zrealizowany w setną rocznicę istnienia lwowskiej sceny i 400-lecie gatunku opery. W premierowym spektaklu wzięło udział prawie 250 artystów.

Było to pierwsze w historii wparcie teatralnego projektu świeckiego przez Watykan.
Opera została skomponowana przez współczesnego ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka do libretta według poematu wybitnego ukraińskiego pisarza, dramaturga, publicysty i działacza społecznego Iwana Franki.
Wiara Mojżesza w jedynego Boga została przyjęta przez wiele narodów świata w procesie rozwoju cywilizacji. Mojżesz jest szanowany jako prorok przez chrześcijan, izraelitów i muzułmanów. Stał się symbolem mądrości i przewodnika narodów. Jego genialny wizerunek był natchnieniem dla wybitnych artystów i poetów. Dlatego powstał zamysł realizacji opery o Mojżeszu. Zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do Papieża, gdyż on sam był aktorem, poetą, rozmiłowanym w sztuce – mówi dyrektor Lwowskiego Państwowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej, Tadej Eder.

Inscenizacje wyreżyserował polski artysta urodzony we Lwowie, Zbigniew Chrzanowski. Opera składa się z 2 aktów, 5 scen z prologiem i epilogiem. Scenografia według projektu braci Tadeja i Michała Ryndzaków przenosi widza na wypaloną przez słońce pustynię. Do tego gra świateł i efekty dymne. Mamy uczucie uczestniczenia w trudzie, monotonii życia tułaczy. Uwagę oglądających zwraca taniec, zwłaszcza w scenie ceremonii oddawania czci złotemu cielcowi. Nie sposób pominąć odtwórcy roli tytułowego Mojżesza Oleksandera Hromysza. Aktor dla potrzeb spektaklu zapuścił brodę, a swoja grą świetnie pokazuje przemiany wewnętrzne bohatera. Poemat Iwana Franki został napisany w 1904 r., wkrótce ukazały się jego przekłady na inne języki, w tym także polski.

W tym czasie naród polski i ukraiński nie były wolne. Droga Mojżesza do Ziemi Obiecanej była podtekstem, który nurtował wielu twórców ukraińskich i polskich – dodaje Chrzanowski. – Franko pokazuje złożoną sytuację i losy przewodnika, który w pewnym momencie zostaje odrzucony przez tych, którzy mu zawierzyli. Mojżesz przeżywa wielki dylemat odtrącenia. Nękają go rozterki o słuszności wyboru – wyjaśnia reżyser.

Jak sam przyznaje, ma satysfakcję, że nie wzorował się na innych produkcjach i dziełach. Biblijna postać Mojżesza bowiem była natchnieniem dla wybitnych twórców, m.in. dla oper Arnolda Schönberga „Mojżesz i Aaron” oraz Gioacchino Rossiniego „Mojżesz w Egipcie”.
Gdy zapadła decyzja o realizacji projektu, Chrzanowski odbył podróż od Jeziora Genezaret, wzdłuż Jordanu, do Egiptu. – Poznanie tych miejsc miało większe znaczenie niż tylko przygotowanie się do produkcji spektaklu. Wędrówka na Synaj i wschód słońca, kolory pustyni – to niesamowite przeżycie. Ta podróż pobudziła moją fantazję, pozostało mi już tylko czekać na muzykę Mirosława Skoryka – dodaje reżyser.

W tym samym czasie, kiedy papież lądował na ziemi ukraińskiej, podnosiła się kurtyna w naszej operze – mówi dyrektor Tadej Eder. „Mojżesz” został zrealizowany w setną rocznicę istnienia lwowskiego teatru. W planach twórców przedstawienia są występy gościnne w operach w Rzymie, Tel Awiwie i Wiedniu, wiosną 2107 roku opera odwiedzi kilka miast w Polsce, Zielona Góra, Poznań, Katowice, Szczecin, Koszalin, Kalisz. Planujemy również koncerty jesienią 2017 roku, między innymi w Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Kielcach, Lublinie, Olsztynie, Rzeszowie – dodaje organizator Polskiej trasy koncertowej Opery „Mojżesz”.

Bilety:
hala Arena
cena od 60 zł

Organizator:
Fundacja Krzewienia Edukacji Kulturalnej „Otwórz Serce”

80-809 Gdańsk,
ul. Wilanowska 4/47

fundacja.otworzserce@wp.pl
biletyopera@wp.pl

tel. 730-885-555


Patrycja Markowska gościnnie Grzegorz Markowski

Data:
26 marca 2017 r.
godz 18.00

Uprzejmie informujemy, że związku z odwołaniem wszystkich koncertów organizowanych w Hali Arena w Poznaniu, przenosimy koncert Patrycji i Grzegorza MARKOWSKICH do Klubu B17 w Poznaniu, ul. Bułgarska 17 (INEA Stadion).

Organizator:
SOSIMPLE Sp z o.o

Bilety:
Hala arena
cena: 45 zł, 65 zł, 75 zł, 90 zł, 120 zł

Markowscy_v7


Koncert Muzyki Filmowej

Informujemy ze koncert zostaje przeniesiony z 3 kwietnia 2017 na
3 października 2017 godz.19.00.
Bilety zachowują ważność.

Data:

3 kwietnia 2017
godz 19.00

Nadzwyczajna produkcja koncertowa! Niezwykła i ogromna scena, multimedia, tancerze. Projekt jakiego jeszcze nie było! Największe światowe hity wykonają Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Cugowski, Janusz Radek, Mietek Szcześniak, Krzysztof Kiljański w towarzystwie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą Tomasza Szymusia.

Bilety
do nabycia: www.royalconcert.pl
Hala Arena

Informacje tel. 730 377 300


Kabaret Neo-Nówka – Kazik sam w domu

21 Października 2017 godz 20.00

„Kazik sam w domu” to najnowszy program wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. Tym razem mistrzowie ciętej riposty zabierają widzów w realistyczny świat codziennych obowiązków domowych. W tym programie, jak sam tytuł sugeruje,
Neo-Nówka bierze na warsztat świat mężczyzn. Jest to niekonwencjonalna instrukcja obsługi współczesnego mężczyzny z której dowiemy się jak radzić sobie z facetem, jak facet sobie nie radzi i jak sobie z tym poradzić.
Elementem spinającym cały program jest zgrabnie poprowadzona fabuła archetypowej polskiej rodziny. W programie nie zabraknie autorskich piosenek, które są stałym elementem koncertów i niewątpliwym atutem Neo-Nówki.
Sami artyści nowy program streszczają jednym zdaniem: „Każdy jest Kazikiem swego losu”.
Program jest zaskakujący, śmieszny i prawdziwy. Neo-Nówka nie zwalnia tempa i nie obniża lotów. Mistrzostwo w każdym calu.

Organizator Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LuX Jerzy Grazda

bilety Hala arena oraz biletyna.pl


Thomas Anders & Modern Talking Band oraz Alphaville

Data:
25 listopada 2017 r.

25 listopada 2017 z okazji Andrzejek, w poznańskiej Arenie, wystąpią: Thomas Anders i Modern Talking Band oraz Alphaville.
Podczas koncertu na żywo Artyści zaśpiewają swoje największe przeboje:
„You’re My Heart, You’re My Soul”, „Cheri Cheri Lady”, „Brother Louie”, „Atlantis Is Calling”, „Big in Japan”, „Forever Young” i wiele innych.
Weź znajomych i przyjdź na super zabawę w rytmach disco”i wiele innych.

Gorąco zapraszamy!

Organizator:
Solaris Media Management
ul. Pilotów 2B
31-462 Kraków

Bilety:
Hala Arena cena 119 zł płyta,
159 zł płyta fan (miejsca stojące)Wszystkie banery
nordic
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Hala Widowiskowo-Sportowa Arena
ul. Wyspiańskiego 33
60-751 Poznań
tel. (61) 866 60 31
Menu