Tory łucznicze

Na poznańskim Łazarzu w bezpośrednim sąsiedztwie hali Arena poznaniacy mogą korzystać z torów łuczniczych należących do Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Obiekt sportowy o łącznej powierzchni ponad 1 ha wyposażony jest w tory strzeleckie umożliwiające rozgrywanie zawodów we wszystkich kategoriach wiekowych łucznictwa sportowego na torach otwartych. Wymagana odległość od tarcz wyznaczona jest za pomocą ustawionych wzdłuż torów, w odstępie 10 m, znaczników odległości.
Na czas trwania zawodów istnieje możliwość ustawienia do kilkudziesięciu tarcz strzeleckich.
Tory łucznicze spełniają wszystkie wymogi stawiane przed tego typu obiektami. Teren jest równy, z wykoszoną trawą i ustawiony w kierunku północnym.

W latach 2011 – 2012 Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przeprowadziły modernizację budynków zaplecza socjalnego i szatni sportowych doprowadzając standard tych obiektów do dzisiejszych wymogów i oczekiwań użytkowników. Obecnie miłośnicy łucznictwa w Poznaniu mają komfortowe warunki do uprawiania tej jednej z najstarszych dyscyplin sportowych.

Na co dzień obiekt jest użytkowany przez klub AZS KS Surma Poznań. Poznaniacy chcący spróbować swoich sił w tej wspaniałej dyscyplinie sportu mogą zapoznać się z możliwościami uprawiania łucznictwa na stronie internetowej klubu (www.surma.poznan.pl) lub na profilu klubu na facebooku

Wszystkie banery
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Kasprowicza
ul. Wyspiańskiego 33
60-751 Poznań
tel. (61) 866 60 31
Menu