Wojna światów – Konwent gier bitewnych

W dniach 9-10 września w Arenie odbędzie się konwent gier bitewnych Wojna Światów, który gromadzi w jednym miejscu całą masę najpopularniejszych systemów w Polsce.

Wojna Światów jest konwentem gier figurkowych, który gromadzi w jednym miejscu szeroką gamę najpopularniejszych (i tych mniej popularnych) systemów ze światów fantasy, sf jak, i historycznych w Polsce. Podczas dwóch dni trwania imprezy będzie okazja dowiedzieć się, czym są figurkowe gry bitewne, nauczyć się grać, wziąć udział w turniejach, porozmawiać z ludźmi, dla których to hobby jest sposobem na życie.

Wyzwalanie Normandii przez aliantów, atak na Gwiazdę Śmierci śmiało przeprowadzony przez pilotów X-wingów, heroiczne potyczki bohaterów rodem z kart powieści Tolkiena, to wszystko, oraz wiele więcej zagości na stołach podczas trwania imprezy.

Figurkowe gry bitewne to hobby łączące modelarstwo, kolekcjonerstwo z grami na planszy. Hobbyści kolekcjonują, składają i malują miniatury wojowników, żołnierzy, fantastycznych bestii lub pojazdów. Następnie na przygotowanych makietach rozgrywają fascynujące potyczki przy wykorzystaniu jednych z wielu dostępnych zasad. To hobby pozwala oderwać się od komputerów, spotykać nowych ciekawych ludzi, przygotowywać wspólnie tereny i makiety. Dzięki otwartości środowiska i chęci dzielenia się swoja pasją, także na imprezach takich jak Wojna Światów, ta forma rozrywki zdobywa coraz większą popularność. Jest to hobby przyjazna dla tak dla najmłodszych strategów, jak i dla weteranów z wieloletnim stażem w grach czy modelarstwie.

W trakcie konwentu Wojna Światów odbędą się pokazy wielu figurkowvch gier bitewnych, kolejną atrakcją są turnieje, w których zmierzą się gracze najpopularniejszych systemów. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć cały przekrój hobby w jednym miejscu i być może wybrać coś dla siebie. Piękne figurki, zapierające dech w piersiach makiety i dużo wyśmienitej zabawy wśród ludzi, którzy z chęcią dzielą się swoim hobby.

Dodatkowo przygotowano dla odwiedzających Games Room z grami planszowymi, w które będzie można pograć w trakcie trwania imprezy. Kolejną atrakcją będą stoiska producentów i sklepów, prezentujących swoja ofertą a także możliwość zakupienia wielu produktów w atrakcyjnych cenach.

Konwent odbywa się w dniach 9-10 września w hali widowiskowo-sportowej ARENA w Poznaniu.

Wstęp na imprezę oraz udział w pokazach jest bezpłatny.

strona imprezy: http://wojnaswiatow.pl/

facebook: https://www.facebook.com/wojnaswiatow/

 

Share on FacebookShare on Google+
Wszystkie banery
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Hala Widowiskowo-Sportowa Arena
ul. Wyspiańskiego 33
60-751 Poznań
tel. (61) 866 60 31
Menu